IVR- Interaktif Sesli Bilgilendirme, Bilgi Alma Sistemleri

Temel olarak IVR sistemleri telefon aramalarını sesli yanıt sistemi ile karşılayan ve tuşlamalar aracılığı ile arayan kişinin istediği bilgileri sesli olarak okuyan sistemlerdir. IVR sistemleri arayan kişinin telefonunu karşılar ve tuşlama seçenekleri okur. Kişinin tercihine göre tuşlamalarını algılayarak, bir veya birden fazla database üzerindeki bilgilere ulaşmasını sağlar.

Canlı operatöre göre çok daha hızlı ve hatasız çalışan IVR sistemleri müşterilerinize en etkili servis ve hizmetleri sağlar. IVR sistemleri ile müşterileriniz kredi kartı bilgilerine, ürün stok ve fiyat bilgilerine, muhasebe bilgilerine vs. telefon tuşları aracılığıyla ulaşabilir.

Gelişen teknoloji ile yeni jenerasyon IVR sistemleri bir takım ek özelliklerle donatılmıştır. Şirketimizin uyguladığı IVR sistemleri fax gönderimi, müşterinin geri aranması, canlı operatöre aktarım, arayan numaraların tesbiti
( Caller –ID ) ve engellenmesi gibi ek özellikler içerebilir.

Btsistem olarak yeni jenerasyon IVR uygulamalarını firmanızın ihtiyaçlarına göre tasarlıyor ve uyguluyoruz. Tecrübeli yazılım ekibimiz, müşteri odaklı hizmet anlayışımız , firmanızın ihtiyaçlarını gerçek anlamda karşılayan, şirketinizin prosedür ve politikalarına uygun özel çözümler sunmamıza olanak tanıyor. IVR uygulamalarımızın modüler ve ölçeklenebilir yapıları sisteminizin artan ihtiyaçlarınız oranında gelişmesine ve genişlemesine imkan vermektedir.

IVR Sistemi Standart Özellikleri:

Yazılım Yapısı: 32 Bit ve Multi-Thraed yapıda MS Windows tabanlı tasarlanmıştır. Windows XP/2000/NT/98 uyumludur.

Database Erişimi: ODBC Database sistemleri ile tam uyumludur. Oracle, Microsoft SQL Server, MS Access, Db2, Interbase, Informix, Sybase ve diğerleri.

Network Desteği: TCP –IP.

Tone - Pulse Desteği: IVR Sistemlerimiz analog hatlardan gelen aramanın tone yada pulse olduğunu otomatik olarak algılar. Her iki tip telefonu destekler.

Donanım: Standart PC yada Endüstriyel Sunucu.

Kapasite: Tek server üzerinde 2 ila 128 Analog hat yada 2 ISDN hat destekler.


IVR Sistemi Modülleri:

IVR Sistemimize ek olarak ihtiyacınıza göre

Fax Back: Istenilen bilgilerin döküm halinde müşterinizin tuşlayacağı bir numaraya fax ile ulaştırılması. Örneğin Hesap extrelerinin faxlanması.

Call Back: Sistemin müşterinizi bilgi almak yada bilgilendirmek için belirlenen bir zamanda geri araması.

Operatöre Aktarma: Arayan kişinin gerektiğinde canlı operatöre aktarılması.

ACD: Birden fazla canlı operatör varsa gelen aramaların eşit yükte yada tercih edilen numaralara aktarılması işlemidir.

Sesli Posta: Yerinde olamayan kişiler için yada başka amaçla müşterilerin sesli mesaj bırakması.

Unified Messaging: Bırakılan Sesli Mesajların abonenin e-mail kutusuna yada tercih ettiği başka bir programa aktarılması.

Caller ID: Arayan kişinin aradığı telefon numarasının belirlenmesi ve kaydedilmesi. ( Bağlı bulunan telekom santralinin bu özelliği desteklemesi gerekmektedir. )

Call-Block: Caller –ID özelliğinin olduğu sistemlerde istenmeyen aramaların tesbiti ve bu numaralardan gelen aramaların sisteme girmelerini engellmek için kullanılır.

Istatiksel Raporlama: Gelen arama sayısı, saatleri, tuşlanan departmanlar gibi bilgileri belirleyeceğiniz tarihler arasında raporlayabilirsiniz.