Telefonla Randevu Sistemi
Sistem Özellikleri
- Merkezinize gelen aramalar, merkezde kurulu bulunan Analog PBX santral üzerinden direkt olarak operatörlere yönlendirilmektedir. Operatörlere gelen çağrılar, arayan kişiden gerekli bilgiler operatörler vasıtası ile manuel olarak alınır ve randevu talebi, tarih ve saat uygunsa listeye bakılarak verilir veya uygun olan gtarih saat verilmek üzere ikili görüşmeler yapılır.

- Ancak bu işlemler sırasında, elde edilen bilgilerin elektronik ortamda kaydı tutulmamaktadır. Dolayısı ile her hangi bir istatistiki bilgi oluşturacak data oluşmamaktadır.
-Bütün bu gereksiz arama ve meşguliyetlerin ortadan kaldırılması için ve gerçekci verilerin ve kayıtların sistem üzerinde otomatik olarak kaydedilmesi sayesinde kurum performası ve hizmet kalitesi direkt olarak 2 katı artacaktır.

-Merkeziniz için tarafımızca geliştirilecek Telefonla Randevu Sistemi sayesinde yukarıda bahsettiğimiz sorunların hiç biri yaşanmayacak olmakla birlikte, çok güçlü ve detaylı bir veri tabanı oluşturularak,
--Gerçek ihtiyaç sahiplerine hizmet verilecek,
--Hızlı ve kaliteli randevu hizmeti verilecek,
--Edinilen bilgiler doğrultusunda gerekli inceleme ve önlemlerin alınması sağlanabilir.

-TRS Sistemine gelen çağrılar otomatik olarak sesli yanıt sistemi ile karşılanır ve departman seçenekleri sesli olarak arayan kişiye bildirilir.

-Sistemin kişiyi tanıması için daha önceden verilmişse bir üye veya tanıtıcı numara varsa alınır.

- Arayan kişi ilgili departmanı ve talebini tuşlamalar vasıtası ile sisteme iletir ve uygun ise randevu tarih ve saati kişiye yine sesli olarak iletilir.

-Sisteme belirtilen sayı kadar randevu verilmesi sağlanır ve kontrol edilir.

- Gerekli esnekli ve değişiklikler uygulamaya göre yapılabilir.

- Elde edilen ve sistem üzerinde tutulan bu bilgiler daha sonra istatistik için kullanılabilecektir.

- Şayet var ise TRS ile mevcut Ana server arasında bağlantı sağlanır ve buradan alınması gereken ve/veya üye/müşteriye biligi verilmesi gereken bilgiler arayan kişiye verilebir.

TRS TASARIMLARI
TRS Sistemi Standart Özellikleri: 
Yazılım Yapısı: 32 Bit ve Multi-Thraed yapıda MS Windows tabanlı tasarlanmıştır. Windows 2000/NT/98 uyumludur.

Database Erişimi: ODBC Database sistemleri ile tam uyumludur. Oracle, Microsoft SQL Server, MS Access, Db2, Informix, Sybase ve diğerleri. 

Network Desteği: TCP –IP. 

Tone - Pulse Desteği: IVR Sistemlerimiz analog hatlardan gelen aramanın tone yada pulse olduğunu otomatik olarak algılar. Her iki tip telefonu destekler. 

Donanım: Standart PC yada Endüstriyel Sunucu. Kapasite: Tek server üzerinde 2 ila 128 Analog hat yada ISDN hat destekler. 


C&C Özellikleri

C&C Sistemi Modülleri:

Caller ID: Merkezi arayan kişilerin telefon numaraları otomatik olarak sistem tarafından alınır.

Call Back: Sistemin hasta yakınını bilgi almak yada bilgilendirmek için belirlenen bir zamanda geri araması. 

Operatöre Aktarma: Arayan kişinin gerektiğinde canlı operatöre aktarılması.

ACD: Birden fazla canlı operatör varsa gelen aramaların eşit yükte yada tercih edilen numaralara aktarılması işlemidir.