Firmamız 2005 yılında KyTECH KY Teknoloji Bilgisayar Elektronik Sanayi ve Dış Ticaret Ltd.Şti. ünvanı ile faaliyetine başlamıştır.
Ancak, firma kurucusu 1989 yılından bugüne kadar bilişim sektöründe hizmet vermiş olup, özellikle Türk Telekom’da büyük projelere başarı ile imza atmıştır. Bununla birlikte, 1999 yılında kurduğu BTSistem BTS Bilgisayar Ltd.Şti. ve BTSistem Bilişim Teknolojileri Ar-Ge San. Ltd.Şti.’inde şu anki ürün hizmet sektöründe çalışmalarını sürdürmüştür. 2004 yılı sonunda Kurucusu ve ortağı bulunduğu BTS Bilgisayar ve BTSistem Ar-Ge Ltd.Şti.’leri faaliyetlerini durdurma kararı aldığından KyTECH KY Teknoloji Bilgisayar Elektronik Sanayi ve Dış Ticaret Ltd.Şti. kurulmuş ve aynı sektörde hizmet vermeye devam etmektedir, edecektir.

Firmamızın kurucusu, sektöründe değişik ünvanlar ile kurulduğu günden bu yana pazardaki öncü konumunu sürdüren ve dünyadaki yenilikleri takip ederek, bu gelişmelere bağlı olarak yıllar içerisinde yapısını pazarın gerekliliklerine göre şekillendirmiştir.

Bu süreç içerisinde ürün yelpazesinde yer alan, gerek kendi ürünleri, gerekse ithal edilen markaların çeşitlenmesi, marka bağımsız çözüm sunma ve sistem entegrasyon projelerine yönelik vizyonu ile faaliyetlerine devam etmektedir.

KyTECH, değişik iş gruplarından, paydaşlarına sürekli değer katma misyonu ile çalışan bir firmadır. Kurumsal pazara hitabeden KyTECH, daha önceleri bünyesinde bulundurduğu ürün gruplarını temel alarak oluşturduğu yapıyı pazarın gerekliliklerine göre şekillendirerek sektor odaklı yaklaşım ile çalışmaya başlamıştır. Bu bağlamda müşteri ilişkileri Telekomünikasyon Savunma Sanayi Sektörü, Güvenlik ve Emniyet Sektörü, Sağlık Sektörü, Sosyal Güvenlik, Yayıncılık ve Finans sektörü olarak şekillenmiştir. Müşterilerin ihtiyaçlarını belirleme ve en etkin çözümleri en uygun fiyatlarla sunma amacı ile çalışan sektor grupları bu çalışmaları sırasında, dış kaynak grubu, kurumsal çözümler grubu, yazılım geliştirme grubu gibi ürün gruplarından destek almaktadırlar. Gerçekleştirilen projelerin sürekliliği ve sağlığı için hizmet veren saha grubu ise ürünlerin kurulumu ve daha sonra gerekecek teknik bakım-destek için Türkiye’nin birçok bölgesinde yaygın, kesintisiz hizmet veren şirketlerle iş birliği yaparak koşulsuz müşteri memnuniyeti hedefi ile çalışmaktadır.

Kurumların kendi ana iş alanlarına odaklanmalarını sağlamak ve böylelikle verimlilik artışlarına katkıda bulunmak amacı ile çalışan Dışkaynak Grubu kendi içerisinde 9 ayrı uzmanlık alanına bölünerek müşterilerine daha odaklı hizmet vermek amacını taşımaktadır.

Kurumsal kaynak planlaması (ERP) alanında hizmet veren Kurumsal Çözümler Grubu bu alanda seçim aşamasından canlı kullanım sonrası işletime uzanan tüm yaşam döngüsü boyunca hizmet verir konumdadır.